Wyobraź sobie weekend pełen ciszy i spokoju. Dwa dni bez telefonu, niepotrzebnych rozmów i impulsów bombardujących Cię z każdej strony. W tej ciszy rodzi się uważność, którą na co dzień gubimy. Dopiero w tej ciszy zaczynasz słyszeć siebie. Dopiero teraz zauważysz gdzie rodzi się złość, strach, spokój i radość. I tak spotkanie na macie pozwoli ci zauważyć mechanizmy, które często kierują naszymi emocjami, decyzjami każdego dnia.

Aikido
Aikido jest tradycyjną, japońską sztuką walki. Została stworzona na bazie systemów walki wręcz i japońskiej szermierki.
Aikido jest dyscypliną w której nie uprawia się współzawodnictwa a trening jest celem samym w sobie. Daje możliwości rozwoju każdemu, bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy stan zdrowia. Naszym celem jest takie obezwładnienie atakującego aby nie stała mu się poważna krzywda.

Dojo
Wrocław Aikikai to szczególne miejsce. W sercu Wrocławia powstało stałe dojo aikido. Miejsce zajmujące się tylko studiowaniem pięknej, japońskiej sztuki walki. Od wczesnych godzin porannych odbywają się tutaj zajęcia medytacyjne, oddechowe, trening technik z bronią i walki wręcz. Dla wielu osób z całego świata na krócej lub dłużnej to miejsce stało się domem – decydowali się zostać uchideshi – zamieszkać w dojo i żyć tylko studiowaniem przez długie miesiące wyczerpującego treningu, który zmienia i ciało i umysł. Treningu, który pozwala zmierzyć się ze sobą.
Proponujemy wam dwudniowe zanurzenie się w świat Aikido. Kilka dni wydaje się okresem krótkim, ale w świecie w których nie ma czasu na ciszę i skupienie na sobie to bardzo dużo. Dojo to miejsce pracy i ciszy a Twoim zadaniem będzie tą ciszę poczuć i zabrać ją ze sobą.
Dzień wypełni nam: medytacja zazen, ćwiczenia oddechowe, trening technik aikido, broni. Poprzez proste, bezpieczne techniki będziemy obserwować siebie i mechanizmy które nami kierują.Gdzie i kiedy?
22- 24. 09 .2023
Zaczynamy w piątek około 19.00. Kończymy w niedzielę około 14.00
Dojo Aikido Wrocław Aikikai
ul. Hubska 20 we Wrocławiu.
Więcej o dojo:
https://www.youtube.com/watch?v=QxleZCHc9aU&t=120s

Dla kogo?
Warsztaty przeznaczone są dla każdej osoby, która czuję potrzebę powrotu do swojego ciała i skupienia się w ciszy na obserwacji siebie. Mimo fizycznego charakteru treningu zajęcia sprofilowane są dla przeciętnie sprawnej osoby, wybrane ćwiczenia są bezpieczne i nie wymagają doświadczenia w treningu sztuk walki.

Grafik
Zjawicie się w dojo w piątek wieczorem, żeby zacząć swoją przygodę od zajęć medytacyjnych Zazen.
Treningi zaczynamy w sobotę rano przeplatając zajęcia medytacyjne i oddechowe, treningi bezpiecznych podstaw sztuki walki z wykładami i ćwiczeniami w małych grupach.
Plan dnia jest zbudowany tak, żeby utrzymać skupienie i rytm działania . Treningiem, przygotowaniem posiłków, sprzątaniem, krótką chwilą odpoczynku.
Szczegółowy grafik wyślemy wam 2 tygodnie przed szkoleniem.

Nocleg
Śpimy na macie ( po jap. tatami) w śpiworach, które trzeba ze sobą przywieść. Wyżywienie
Proste, bezmięsne posiłki grupa przygotowuje razem a je razem jako część praktyki. Częścią treningu jest też nauka jedzenia pałeczkami i japońskiego ceremoniału spożywania posiłku. Co będzie potrzebne?
Potrzebujemy luźnego ubioru – podkoszulki i długich spodni dresowych. W całym budynku poruszamy się na boso. Przywieście śpiwór i poduszkę jeśli jej potrzebujecie. Czego nie potrzeba?
W piątek wyłączamy telefony, tablety i laptopy. Nie przywoźcie też własnych książek, czytników, gazet. Przez te dwa dni skupmy się tylko na miejscu i doświadczeniu.