Zajęcia rekreacyjne z elementami Aikido dla dzieci prowadzone są już od ponad dwudziestu lat. Dzieci poprzez zabawy i gry poznają elementy ruchowe, typowe dla treningu Aikido.

Zajęcia odbywają się w sali z matą, co zapewnia bezpieczeństwo w trakcie ich trwania. Program obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, zwroty i obroty ciała oraz naukę podstawowych technik Aikido. Materiał jest dostosowany do poszczególnych grup wiekowych.

Instruktorzy prowadzący zajęcia mają zarówno wymagane uprawnienia jak i doświadczenie w prowadzeniu treningów z dziećmi.

Poza regularnymi zajęciami proponujemy wspólne wyjazdy, staże, obozy, warsztaty i pokazy.

Zajęcia rekreacyjne
(2 godziny zegarowe tygodniowo) z elementami aikido w grupach

Dzieci od 5 do 6 lat

Dzieci w tej grupie wiekowej pracują nad podstawowymi elementami gimnastycznymi. Zajęcia skupiamy na grach i zabawach, nauce podstawowych, bezpiecznych przewrotów i ćwiczeń potrzebnych do późniejszej pracy.

Zadaniem jest: przyzwyczajenie dziecka do otoczenia, pracy w grupie, parze, usamodzielnienie i fizyczne przygotowanie do zajęć w grupie starszej.

Dzieci od 7 do 9 lat

W tej grupie wprowadzamy podstawowe techniki, rzuty i unieruchomienia.

Zajęcia są bardziej wyczerpujące fizycznie, wymagamy większej dyscypliny.

Zajęcia w dalszym stopniu obejmują gry i zabawy przeplatane z elementami aikido.


Dzieci od 10 do 12 lat

Zadaniem dla tej grupy jest przygotować dzieci do pracy z grupami dorosłymi.

Zajęcia przypominają już standardowy trening aikido dla dorosłych z wyłączeniem form niebezpiecznych dla dzieci (twarde pady, dźwignie na stawy).
Kids and Monsters Zajęcia Integracyjne dla rodziców i małych dzieci (2,5 – 4 lata)

Zajęcia skupione na kontakcie fizycznym rodzica i dziecka. Tworzenie więzi, bliskości połączone ze wspólnymi zabawami i przemyconymi w nich ćwiczeniami ogólnorozwojowymi.

Przyzwyczajenie do maty, odrobina dyscypliny, dużo radości.

Zajęcia w małych grupach.Warsztaty weekendowe
(dla dzieci od 7 roku życia)

To doba spędzona przez dzieci w Dojo.
Odbywają się one co miesiąc.
Dzieci śpią w śpiworach na macie.

Poza zajęciami aikido maja możliwość brania udziału w zajęciach teoretycznych i praktycznych z zakresu kultury, sztuk walki i tradycji Japonii.

Celem warsztatów jest integracja grupy, przygotowanie dzieci do udziału w obozach letnich i zimowych oraz zainteresowanie tematyką sztuk walki.Obozy letnie i zimowe
(dla dzieci od 7 roku życia)

Wrocław Aikikai przeprowadza rocznie 2 obozy dla dzieci.

Obóz zimowy (7 dni) oraz obóz letni (7 dni).

Obozy odbywają się najczęściej w górach lub nad jeziorami, w pobliżu parków krajobrazowych lub rezerwatów przyrody.
W czasie obozu dzieci oprócz treningów biorą też udział w grach i zabawach edukacyjnych połączonych z wycieczkami krajoznawczymi.

Opiekę nad dziećmi stanowi kadra wykwalifikowanych instruktorów i wychowawców. Dzieci przygotowywane są do udziału w obozie podczas weekendowych warsztatów.