O nas

Wrocław Aikikai dojo (klub/ miejsce drogi) Aikido – tradycyjnej japońskiej sztuki walki) . Dojo należy do organizacji Birankai Polska, rozpoznanej przez Fundację Aikikai w Tokio. Birankai International, do którego należymy jest organizacją stworzoną przez T. K. Chiba Shihan 8 dan.

Wrocław Aikikai powstało, pod nazwą Wrocławska Sekcja Aikido, w 1997 roku. Przez lata Dojo zmieniało kilkukrotnie lokalizacje. Z małej grupy początkujących zmieniliśmy się w duże dojo, pracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zajęcia obejmują trening technik wręcz, z bronią, zajęcia Batto–Ho (trening z mieczem), Misogi oraz zajęcia Zazen.

Dojo prowadzi programy dla dzieci, grupy młodzieżowe, zajęcia poranne i wieczorne dla dorosłych. Dostępne są także programy dla przyszłych instruktorów – Kenshusei oraz Uchideshi.

Poza zajęciami Aikido prowadzimy szkolenia dla firm, pokazy i warsztaty ruchowe. Od września 2010 roku Dojo działa w pierwszym we Wrocławiu, przystosowanym jedynie do zajęć Aikido obiekcie przy ul. Hubskiej 20. Założycielem i głównym nauczycielem Wrocław Aikikai jest Piotr Masztalerz sensei 6 dan.


Grupa Wrocław Aikikai to kilka dojo otwartych przez wyszkolonych w naszym dojo instruktorów. Do grupy należą:

Wojnów Aikido

Legnica Aikikai

Uczelnie, szkoły i przedszkola z którymi współpracowaliśmy i aktualnie współpracujemy:

Nasza misja

Naszym celem jest prowadzenie stałego dojo – miejsca, które na swój unikalny sposób może stać się dla studentów drugim domem i miejscem, w którym studenci mogą skupić się na pracy nad sobą.

To miejsce, gdzie dzieci uczą się szacunku i dyscypliny, konsekwencji swoich decyzji i odpowiedzialności za siebie i innych. Miejsce gdzie dojrzewają i stają się świadomymi siebie dorosłymi. Dojo to miejsce gdzie dorośli mogą na chwilę krótsza lub dłuższą zatrzymać się i skupić na pracy nad sobą.

Dojo to też miejsce w którym dowiesz się o sobie rzeczy niemiłych i trudnych, przed którymi uciekasz i które ignorujesz. To miejsce w którym po zajęciach dostaniesz do ręki miotłę i ścierkę. Aikido to wyzwanie i olbrzymia przyjemność. Dołącz do nas i stań się częścią tej wspólnoty.